Haber

Yangına garip tepki kamerada: Biri taş attı, diğeri rüzgarla mücadele etti

Yangına garip tepki kamerada: Biri taş attı, biri rüzgarla boğuştu

Çağlayan’da molozların olduğu boş bir tarlada yangın çıktı.

İSTANBUL – Çağlayan’da molozların olduğu boş bir arazide yangın çıktı. Alevlerin yükseldiği yerde bir kişi yerde taşla yangına müdahale ederken, bir kişi de çatıdan yangın tüpüyle müdahale etmeye çalışırken, rüzgar kutsadı. Farklı anlar cep telefonu kamerasına yansıdı.

Kağıthane’nin Hürriyet Mahallesi’nde geçtiğimiz günlerde moloz ve çok sayıda eski eşyanın bulunduğu bir arazide yangın çıktı. Yangını fark eden vatandaşlar, itfaiye ekiplerine haber verdi. Ekipler olay yerine ulaşmaya çalışırken bir kişi oburluğunun ‘taş atın’ uyarısını dikkate alarak alevlere taş atmaya başladı.

Biri alevlere taş attı, diğeri rüzgarla savaştı

Bunu gören bir kişi daha taş atarken, başka bir vatandaş da çatıdan çıkan yangın söndürücüyle müdahale etmeye çalıştı. Yandaki binanın çatısından yangın tüpüyle müdahale etmek isteyen vatandaş adeta rüzgarla mücadele etti. Rüzgarın etkisiyle müdahale edemeyen vatandaş, bir süre sonra bulunduğu yerden inmek zorunda kaldı.

itfaiye tarafından söndürüldü

Öte yandan bir süre sonra itfaiye ekipleri ve vatandaşlar ekiplerle birlikte yangını söndürmek için büyük çaba gösterdi. İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle kısa sürede söndürülen yangında can kaybı veya can kaybı yaşanmadı. O anlar vatandaşların kameraları tarafından kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu